24. kolovoza 2017., četvrtak
19:00 Otvorenje manifestacije na Gradskim bedemima (Festung) (samo koprivničke viteške skupine i obrtnici)
– postavljanje srednjovjekovnog sajma (domaći obrtnici)
– viteška interaktivna radionica (gađanje lukom i strijelom)
– koprivnički mušketiri – vatreni show
– taljenje željezne rudače u glinenim pećima
– drveni labirint
– renesansna modna revija
– dječje renesansne igre i plesovi
25. kolovoza 2017., petak
16:00 Kuhanje piva od koprive
16:30 Koprivnički mušketiri i haramije
17:00 Zagrebački ansambl
17:30 Viiteška skupina Ursus (Slovačka)
18:00 Nori Krtica Martin – kazalište Oberon
18:30 Plesni studio Ritam – renesansni plesovi
19:00 Konjički turnir vitezova Hector (Slovačka)
19:30 Viteška skupina Opolskie Bractwo Rycesrkie (Poljska)
20:00 Viteška skupina Markus M (Češka)
21:00 Vatreni show Koprivničkih mušketira, Noćni život u viteškim logorima
KUHINJA KRALJEVIH KUHARA
15:00 Renesansni ražanj
18:00 Predstavljanje renesansnih jela od kopriva
26. kolovoza 2017., subota
ZRINSKI TRG
10:30 Dolazak kralja Ludovika Anžuvinca s pratnjom na Zrinski trg
11:00 Dolazak svih domaćih i stranih viteških skupina na Zrinski trg
11:30 Svečano postrojavanje Kraljevske svite i vitezova na Zrinskom trgu, slikanje s građanima i posjetiteljima
11:45 Polazak kraljevske povorke prema bedemima
KUHINJA KRALJEVIH KUHARA
12:00 – 18:00 Natjecanje za naslov Renesansnog kraljevskog kuhara
Međunarodno natjecanje profesionalnih kuhara
KRALJEVSKA POZORNICA
12:00 Dolazak Kraljevske svite na bedeme i početak svečanosti dodjele Povelje slobodnog kraljevskog grada građanima Koprivnice
– Predstavljanje viteških skupina
– Proglašenje Koprivnice slobodnim kraljevskim gradom
– Darivanje Kralja
– Predstavljanje natjecatelja za titulu kraljevskog kuhara
– Odlazak natjecatelja u renesansnu kuhinju uz pratnju bubnjeva
13:00 Dragon order of Knighthood of Siklos (Mađarska)
13:30 Plesni studio Ritam – renesansni plesovi
14:00 Renesansna lutkarska predstava Koprivasto bundevasta juha
14:30 Amici Historiae (Austrija)
15:00 Plesna skupina Kontea (Konjščina)
15:30 Igralska skupina viteza Gašperja Lambergerja (Slovenija)
16:00 Predstavljanje kraljevskog stola s jelima od koprive
– Poklon samostanskog piva od koprive
– Predstavljanje parfema od koprive- postavljanje Guinnessova rekorda u testiranju parfema
16:15 Copranitz – koprivnički renesansni ansambl
16:45 Viteška skupina Ursus (Slovačka)
17:15 Dostavljanje hrane ‘gubavcima’
17:30 Nastup dvorske lude Trilja IV
18:00 Viteška skupina Markus M (Češka)
18:30 Glazbeni sastav Holloenek Hungarica (Mađarska)
19:00 Lov na coprnicu Koprivnjaču
VITEŠKA POZORNICA
13:00 Streličarski turnir
14:00 Viteška skupina Zsongvolgyi Cornailles (Mađarska)
15:30 Lov na veprića
15:00 Nova compania Vis Ferri (Italija)
15:30 Plesni studio Ritam – renesansni plesovi
16:00 Koncert Furunkulusa (Njemačka)
16:30 Glazbeni sastav Holloenek Hungarica (Mađarska)
17:00 Renesansni rugbi – viteška skupina Opolskie Bractwo Rycerskie (Poljska)
17:30 Sokoliari Sv. Bavona (Slovačka)
18:00 Konjički turnir vitezova Hector (Slovačka)
19:00 Koncert Furunkulusa (Njemačka)
Večernji sati
Osvjetljavanje bedema žaračima i bakljama
Noćni napad na Grad – gađanje vatrenim kuglama i strijelicama, topovima, mušketama, arkebuzama
21:15 Koncert Furunkulusa (Njemačka)
Trbušne plesačice ‘OrijentArt’
Gutači vatre – Markus M (Češka)
27. kolovoza 2017.: nedjelja
10:00 Početak manifestacije
10:00 – 12:00 Kreativne i zabavne igraonice i radionice u Dječjem renesansnom kraljevstvu i vilinskom carstvu
KRALJEVSKA POZORNICA
13:00 Mariške – srednjovjekovni napjevi
13:30 Društvo Baron (Slovenija)
14:00 Renesansna lutkarska predstava Koprivasto bundevasta juha
14:30 Dragon order of Knighthood of Siklos (Mađarska)
15:00 Igralska skupina viteza Gašperja Lambergerja (Slovenija)
15:30 Plesni studio Ritam – renesansni plesovi
16:00 Amici Historiae (Austrija)
16:30 Viteška skupina Markus M (Češka)
17:00 Glazbeni sastav Holloenek Hungarica (Mađarska)
17:30 Viteška skupina Ursus (Slovačka)
18:00 Dostavljanje večere ‘gubavcima’
18:30 Plesni studio Ritam – renesansni plesovi
19:00 Lov na pivsku coprnicu
KUHINJA KRALJEVIH KUHARA
11:00 Ukrašavanje renesansnog stola
Mali renesansni kuhari
14:00 Natjecanje za naslov Plemenitaškog kuhara
VITEŠKA POZORNICA
11:00 Streličarski turnir
12:30 Viteška skupina Crni vitezovi (Mađarska)
13:00 Orokeben Hunyadiak (Mađarska)
13:30 Viteška skupina Zsongvolgyi Cornailles (Mađarska)
14:00 Nova compania Vis Ferri (Italija)
14:30 Glazbeni sastav Holloenek Hungarica (Mađarska)
15:00 Lov na veprića
15:30 Viteška skupina Opolskie Bractwo Rycerskie (Poljska)
16:00 Glazbeni sastav Holloenek Hungarica
16:30 Dragon order of Knighthood of Siklos (Mađarska)
17:00 Koncert Furunkulusa (Njemačka)
17:30 Viteška skupina Opolskie Bractwo Rycerskie (Poljska)
18:00 Sokoliari Sv. Bavona (Slovačka)
18:30 Konjički turnir vitezova Hector (Slovačka)
19:30 Koncert Furunkulusa (Njemačka)
Večernji sati
Osvjetljavanje bedema žaračima i bakljama
21:00 Koncert Furunkulusa (Njemačka)
Vatreni show (Koprivnički mušketiri)